Wakacyjna promocja do -28% | Zobacz meble
koniec za:
: : :
dni godz min sek

Koszyk

Wybór mebli trafiających w nasze gusta i pasujących do naszych wnętrz nie jest prosty. Wielu osobom proces ten pochłania wiele uwagi i wymaga postawienia wielu pytań, a następnie znalezienia na nie odpowiedzi.

Małe czy duże?
Proste czy rozbudowane?
Stonowane czy wyzywające?
I wreszcie tworzywo –  drewniane czy sztuczne?

Odpowiedzi na pierwsze trzy pytania się nie podejmiemy. To kwestie wybitnie indywidualne, wynikające z naszej estetyki czy uwarunkowań dotyczących przestrzeni jaką dysponujemy. Natomiast obok kwestii wyboru materiału nie możemy przejść obojętnie.

Prezentujemy pięć niepodważalnych powodów, dla których warto zainwestować w drewniane meble.

UNIWERSALNOŚĆ

Drewno to najczęściej wykorzystywany w branży meblarskiej materiał i niewiele wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Mnogość formy i konstrukcji sprawia, że drewniane meble będą współgrać z każdym wnętrzem i dowolnym stylem poczynając od surowych wnętrz w stylu loftowym, przez elegancki i luksusowy styl glamour, aż po ciepłe i przyjazne pomieszczenia w estetyce rustykalnej.

NATURALNOŚĆ

Drewno i produkty drewnopochodne są najbardziej naturalnym tworzywem meblarskim z możliwych. Drewniane powierzchnie pokryte naturalnymi olejami, lakierami czy bejcami stanowią całkowicie nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu połączenie, a dzięki właściwościom antystatycznym (nie przyciągają kurzu) są znakomitą propozycją szczególnie dla alergików. Dodatkowych atutem wyrobów z drewna jest higroskopijność czyli zdolność do wchłaniania wilgoci i wiązania się z wodą.

TRWAŁOŚĆ

Jedną z największy zalet drewnianych mebli jest ich wytrzymałość. Charakteryzują się dużą odpornością na uderzenia czy wstrząsy, a przy odpowiedniej ochronie i pielęgnacji mogą służyć nam nie przez kilka, ale nawet  przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Najlepszym dowodem na trwałość drewnianych mebli jest fakt, że na targach staroci czy w meblowych antykwariatach zdecydowanie przeważają te wykonane z drewna.

ORYGINALNOŚĆ

Kupując drewniany mebel mamy pewność, że otrzymamy produkt unikatowy. W naturze nie występują dwa takie same kawałki drewna. Każdy posiada jedyny w swoim rodzaju układ słojów i zabarwienie. Dodatkowo, decydując się na zakupy w manufakturach specjalizujących się w drewnianych meblach, dostajemy gwarancję, że nasze wymarzone biurko czy stolik nie pochodzą z masowej produkcji. Zyskujemy tym wykonany z najwyższą starannością mebel z własną duszą i historią.

STYL I ELEGANCJA

Umiejętnie dobrane i wkomponowane we wnętrza, drewniane meble prezentują się zdecydowanie korzystniej niż te wykonane z materiałów syntetycznych. Szlachetny wygląd i odpowiednia konserwacja powierzchni drewnianych, znacząco podnoszą walory estetyczne wszystkich aranżacji. Stonowane kolory i zazwyczaj proste formy nie zdominują pomieszczeń tworząc przyjazną harmonię i ład, w której znakomicie czuć będą się zarówno domownicy, jak i nasi goście.

 

Zdjęcie biurka w aranżacji wykonane przez : Ania Pietraszek-Sawicka @bezarchitekta.pl

Leave a Reply