Wakacyjna promocja do -28% | Zobacz meble
koniec za:
: : :
dni godz min sek

Koszyk

Jedni robią to z wyboru, innych zmusza do tego sytuacja. Jedni przewidzieli to wcześniej, innych zaskoczyła nowa rzeczywistość. Praca z domu. Znak obecnych czasów, który staje się rzeczywistością coraz większej liczby osób.

Szczęśliwi są ci, którzy na etapie wyboru swoich mieszkań czy projektowania domów pochylili się nad wielkim stołem z rozłożonym planem nieruchomości i w przerwie dyskusji o wyższość paneli nad płytkami (lub odwrotnie) stwierdzili – “ale tu na pewno zrobimy gabinet!” – wskazując palcem na jedno z pomieszczeń na planie małego kwadratu. Mniej szczęśliwi są ci, którzy domowe biuro muszą wpisać w krajobraz już zaaranżowanego wnętrza, o którym można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że od samego początku miało służyć jako miejsce do pracy.

Podpowiemy wam, jak niewiele trzeba, aby nawet w niesprzyjających warunkach stworzyć funkcjonalne i kompaktowe miejsce do pracy zachowując przy tym domowy i ciepły charakter pomieszczenia.

Wybór pomieszczenia, w którym urządzimy nasze miejsce do pracy jest sprawą kluczową. Oczywiście w wielu przypadkach na nasz wybór decydujący wpływ ma czynnik od nas niezależny czyli powierzchnia pomieszczenia i dostępność wolnego miejsca. Załóżmy jednak, że ograniczenia powierzchniowe nas nie dotyczą. Zatem jakie miejsce wybrać? Metoda dość prostej eliminacji wskazuje, że tylko dwa pomieszczenie mogą posłużyć za komfortowe miejsce do pracy: pokój dzienny oraz sypialnia. Każde z nich posiada swoje walory, ale także ograniczenia, a tylko od naszych indywidualnych upodobań zależeć będzie, które z nich przeważą.

Do zalet pokoju dziennego zaliczamy znacząco większą przestrzeń, a co za tym idzie możliwość wstawienia zdecydowanie większego biurka i dużego, wygodnego fotela biurowego. Pokoje dzienne zazwyczaj charakteryzują się znacznie większym dostępem do naturalnego światła. Sam charakter pokoju, w którym tętni życie, sprawia, że biurko łatwiej wkomponuje się w aranżacje przestrzeni, a po skończonej pracy może z powodzeniem służyć jako funkcjonalny mebel pod postacią stołu, toaletki czy stolika kawowego. Biurko może pełnić także funkcje dekoracyjne. Można na nim postawić także wazon z kwiatami, fotografie czy inne elementy ozdobne.

Do stworzenia kącika biurowego w pokoju dziennym polecamy Biurko Wide oraz Toaletka Wide.

Sypialnia to idealny wybór dla osób, które najbardziej cenią sobie spokój i ciszę, możliwość odcięcia się od świata i maksymalne skoncentrowanie na zadaniu. W często małej i przytulnej sypialni nie znajdziemy także zbyt wielu “rozpraszaczy”, co zdecydowanie zwiększy efektywność pracy. Umieszczając w sypialni małe biurko nie ingerujemy znacząco w jej charakter, a po wykonaniu zadania może służyć ono jako toaletka, miejsce do czytania lub, jak w przypadku biurka w pokoju dziennym, spełniać funkcje dekoracyjne.

W sypialni znakomicie sprawdzi się Biurko Lea z kolekcji skandynawskiej.

Bez względu na to na jakie pomieszczenie się zdecydujemy pamiętajmy, aby biurko ustawić maksymalnie blisko okna i nie ograniczać dostępu naturalnego światła. Podobnie w obu przypadkach, przed przystąpieniem do pracy warto zadbać, aby w zasięgu naszego wzroku pozostały jedynie przedmioty niezbędne do pracy. Usunięcie wszystkich niepotrzebnych rzeczy zapewni nam (i zostało to naukowo udowodnione!) większą koncentrację i mniejsze ryzyko bezużytecznych rozkojarzeń.

Owocnej pracy! 🙂

Leave a Reply